Znamy rozwiązanie na Twoje wysokie rachunki

Ogrzewanie domu jest ważnym elementem ogólnego budżetu domowego na energię. Elektryczne grzejniki domowe są dostępne w wielu różnych typach, w tym: grzejniki promiennikowe, które emitują promieniowanie podczerwone; elektryczne elementy konwekcyjne, które przekazują ciepło poprzez przemieszczanie ogrzanego powietrza po pomieszczeniu; oraz urządzenia przypodłogowe lub promiennikowe z kratkami wentylacji miejscowej, które usuwają wilgotne, ciepłe powietrze z domu. Producenci wytwarzają nowe systemy ogrzewania elektrycznego, które wykorzystują mniejszą liczbę otworów wentylacyjnych i kanałów. Należą do nich systemy ogrzewania promiennikowego, które zapewniają naturalne ciepło podobne do ciepła słonecznego, wykorzystując światło podczerwone lub gazy do generowania ogrzewanych powierzchni w kontakcie z pomieszczeniami. Niektórzy preferują ten rodzaj ogrzewania, ponieważ nie wpływa ona na zmiany klimatyczne tak jak inne rodzaje energii, uwalniając dwutlenek węgla do atmosfery. Podobnie energia geotermalna pomaga regulować wpływ globalnych zmian klimatycznych na lokalne warunki atmosferyczne. Instalacje geotermalne wytwarzają również ciepło z wody gruntowej przepompowywanej przez wymienniki woda-powietrze (lub czasami olej) zakopane pod ziemią w pobliżu domów w celu rozprowadzenia go do grzejników zainstalowanych w ścianach domu.

Czym są promienniki ciepła ?

Promienniki ciepła podczerwieni to rodzaj grzejników elektrycznych, które emitują promieniowanie w postaci fal świetlnych w zakresie podczerwieni. Promieniowanie podczerwone jest w stanie przenikać do przedmiotów i materiałów, dlatego może ogrzewać duże przestrzenie, a jednocześnie jest stosunkowo bezpieczne. Ponadto tego typu urządzenia elektryczne nie emitują widocznych emisji elektromagnetycznych ani promieniowania ultrafioletowego, które w przypadku kontaktu z nimi mogłyby stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia człowieka, takie jak oparzenia lub uszkodzenia oczu. Wytwarzają ciepło za pomocą promieniowania podczerwonego. W przeciwieństwie do modeli konwekcyjnych, nie ogrzewają one powietrza, które jest w kontakcie z nimi, ale raczej sprawiają, że ludzie czują się cieplej dzięki promieniowaniu cieplnemu z ich powierzchni i przedmiotów znajdujących się w pobliżu. Są one często stosowane jako uzupełnienie lub zamiennik konwencjonalnych ogrzewaczy pomieszczeń, gdy centralne ogrzewanie nie jest pożądane. Wykazano, że promienniki ciepła podczerwieni są użytecznym sposobem na dodanie ciepła do budynków, które w przeciwnym razie wymagałyby dodatkowego zużycia energii.

100% bezpieczeństwa w pomieszczeniach zamkniętych

Promienniki podczerwieni emitują światło podczerwone w postaci fal. Fale te mają większą długość fali niż światło widzialne, dlatego przechodzą tylko przez obiekty, które są gorętsze od zera bezwzględnego. Fale podczerwone wytwarzane przez grzejnik pochodzą z zasilanej elektrycznie żarówki lub podobnego źródła energii umieszczonego w podstawie urządzenia. Proces ten nie wiąże się ze spalaniem i nie powoduje uwalniania oparów do powietrza, jak ma to miejsce w przypadku innych produktów, takich jak piecyki gazowe, palniki butanowe itp. dlatego uznano, że jest bezpieczniejszy niż jego odpowiedniki stosowane w pomieszczeniach zamkniętych.