Jakie są korzyści z wirtualnego biura?

Wirtualne biuro - jeszcze nie tak dawno nazwa kojarzyła się z czymś lekko podejrzanym i z działaniem tzw. "firm-krzak", które istniały tylko na papierze, a ich funkcjonowanie pozostawiało szereg wątpliwości. Tymczasem nowoczesne formy zarządzania oraz wykonywania zadań, a także rozwój rozwiązań biznesowych z obszaru tele-informatyzacji przyszły w sukurs rozwojowi najmu e-powierzchni biurowych i taka forma okazuje się ze wszech miar pożądana przez wiele osób wykonujących działalność gospodarczą.

Czym jest wirtualne biuro?

Wiele osób, które wykonują działalność gospodarczą nie potrzebuje wielkich powierzchni biurowych do prowadzenia swojej działalności, natomiast muszą mieć wymagany prawnie adres rejestrowy (do zarejestrowania działalności) w KRS.

Z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą zarejestrować działalności pod własnym adresem zamieszkania, np.: prowadzą działalność w innej miejscowości niż adres meldunkowy, w miejscu wykonywania działalności dysponują najmowanym mieszkaniem.

Wirtualne biuro to w istocie profesjonalna firma, która udostępnia adres rejestrowy oraz oferuje szereg innych usług swoim klientom. Firmy, które oferują tego rodzaju usługę, znajdziesz na stronie https://wirtualne-biura.com - znajduje się tam katalog firm, które oferują wirtualne adresy.

Kim są klienci wirtualnego biura?

Do klientów wirtualnego biura należą osoby, które prowadzą działalność przez internet, pełnią usługi mobilne, realizują pracę zdalną, do której potrzebny jest jedynie laptop i telefon i mogą ją wykonywać z każdego miejsca na świecie, freelancerów, headhunterów, początkujących przedsiębiorców, zagranicznych firm, które chcą mieć w Polsce swoje przedstawicielstwa itd.

Jakie są korzyści z wynajmu wirtualnego biura?

Najważniejsze są dwie korzyści, pozornie sprzeczne - oszczędności finansowe oraz prestiżowy adres. Wynajem powierzchni biurowej oraz jej obsługa w centrach wielkich miast oznacza ponoszenie ogromnych kosztów, tylko wielkie korporacje mają odpowiednie możliwości finansowe, by temu podołać. Tymczasem wiele firm, oferujących e-biura dysponuje najbardziej prestiżowymi adresami, a miesięczne koszty e-biura wynoszą zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jeżeli chodzi o prestiżowy adres, to z pewnością wirtualne biuro Wrocław lub odpowiedniki dla poszczególnych miejscowości dysponują adresami wirtualnymi zlokalizowanymi w centrum miast.

Dodatkowe korzyści to szereg usług, z których można korzystać w ramach e-biura:

Obsługa sekretariatu - korespondencja przychodząca na adres rejestrowy jest odbierana przez pracowników sekretariatu e-biura i za pomocą skanu mailowo przekazywana wskazanej osobie. E-sekretariat może też wykonywać inne usługi, np. umawianie spotkań, prowadzenie korespondencji itp.

Sale konferencyjne oraz do co-workingu - e-biura oferują nie tylko sale konferencyjne, z których klient może korzystać w razie potrzeby, lecz również organizować je, w zakresie ustalonym odrębną umową - od wysyłania zaproszeń do gości, po obsługę cateringową i mobilną.

Pełen pakiet usług księgowych (opcjonalnie) lub w zakresie określonym odpowiednią umową.

Oszczędności finansowe to przede wszystkim wspomniane niskie koszty najmu, ale również dotyczące zatrudnienia personelu sekretariatu i sprzątającego, wyposażenia sekretariatu w meble, sprzęt elektroniczny oraz materiały biurowe, ponoszenie dodatkowych opłat za prąd i zużycie mediów, zakup środków czystości.