3.09

18:00

PREMIERA spektaklu"Igraszki z diabłem" Jana Drdy w reżyserii Mirosława Neinerta w ramach jubileuszu 90-lecia "Teatru Reduta Śląska"

bilety:
parter: 20 PLN
balkon: 15 PLN

więcej informacji i rezerwacja biletów:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 349 78 84/65/63

Rok 2023 to Rok  Jubileuszowy, w którym obchodzimy 90 lat Teatru „Reduta Śląska” i 15-lecie Chorzowskiego Centrum Kultury.

Minęło 90 lat od pierwszej premiery teatru, która odbyła się na tej samej scenie , na której  już we wrześniu zostanie wystawiona jubileuszowa premiera sztuki „Igraszki z diabłem” Jana Drdy w wykonaniu  aktorów Teatru „Reduta Śląska” w reżyserii  Mirosława  Neinerta .

 Igraszki z diabłem” są pełną humoru i ironii przypowieścią o walce dobra ze złem, opartą na ludowych, dobrze znanych schematach. Głównym bohaterem jest dobroduszny, powracający z wojny dragon – Marcin Kabat, który nieoczekiwanie zostaje wplątany w walkę o zbawienie dusz dwóch młodych, naiwnych kobiet. To one własną krwią podpisały diabelski cyrograf gwarantujący im pojawienie się wymarzonego kandydata na męża. W ten oto sposób w ziemskie relacje Marcina, Pustelnika, służącej Kasi i królewny wkraczają anioły i diabły, a nawet sam książę ciemności – Belzebub.

2 i 3 września 2023 r., godz. 18:00

Premiera spektaklu „Igraszki z diabłem” J. Drdy

Reżyseria: Mirosław Neinert

Scenografia i kostiumy: Kaja Renkas

Muzyka i przygotowanie wokalne: Klaudia Rabiega

teksty piosenek: Iza Mikrut

tekst piosenki Sarki farki: Jurek Grabiański

wykonanie scenogarfii:Aleksander Hadryś

koordynacja pracy artystycznej: Barbara Michalik