ZAPRASZAMY NA MULTIDYSCYPLINARNY PRZEGLĄD PRZYSTANEK ŚLĄSK, PODCZAS KTÓREGO ODMIENIAMY ŚLĄSK I ŚLĄZAKÓW PRZEZ WSZYSTKIE PRZYPADKI.

Śląsk na nowo i wciąż od nowa. Śląsk odmieniany przez wszystkie przypadki. Lokalność i lokalsi, Ślązacy z dziada pradziada i Nowi Ślązacy. Śląska cepeliada i Śląsk ultranowoczesny, prapremierowy, ponadczasowy. Śląsk na scenie i w kulisach, w muzyce, w słowach, rytmach i w powietrzu. Pokażmy to, co naszym zdaniem w lokalnej kulturze najcenniejsze, najciekawsze, najbardziej frapujące. Pokażmy wszystkim nasz PRZYSTANEK ŚLĄSK.
 
Co dokładnie chcemy Wam pokazać? W trakcie trwającego ponad miesiąc multidyscyplinarnego wydarzenia nie tylko przypomnimy najważniejsze spektakle teatrów województwa śląskiego poruszające temat lokalności, lecz także wspólnie zastanowimy się, jaki teraz jest Śląsk: święty, przeklęty, a może przegięty?
Oprócz spektakli granych na kilku scenach teatralnych w miastach województwa śląskiego zaprosimy też na koncerty, debaty i działania performatywne. Nie zabraknie rozmów o języku i przekładzie, o literaturze i poczuciu wspólnoty, o śląskim queerze, o twórczym odczytywaniu tradycji i budowaniu siebie tutaj, teraz, w tym miejscu, wciąż na nowo, by wyrazić to, co faktycznie chcemy.
 
PRZYSTANEK ŚLĄSK rozpoczynamy już 15 września.

Spektakle w Chorzowskim Centrum Kultury:

29 września g. 19:00 - Spektakl pt. ,,Przycisk" Teatru "Reduta Śląska" w reżyserii Iwony Woźniak

BILETY -> https://www.chck.pl/przystanek-slask--spektakl-pt-przycisk-teatru-reduta-slaska-w-rezyserii-iwony-wozniak-4491
 
2 października g. 19:00 - Spektakl "Igraszki z diabłem" w reżyserii Mirosława Neinerta w wykonaniu aktorów Teatru "Reduta Śląska"
 
BILETY -> https://www.chck.pl/przystanek-slask--spektakligraszki-z-diablem-w-rezyserii-miroslawa-neinerta-w-wykonaniu-aktorow-teatru-reduta-slaska-4490