Już w najbliższą niedzielę na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się memoriał Janusza Kusocińskiego. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca wydarzenia, apelujemy, aby chętni do udziału w memoriale, w miarę możliwości, korzystali z komunikacji miejskiej. Zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi zmiany organizacji ruchu w okolicy stadionu.

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

W związku z organizacjąą imprezy na Stadionie Śląskim w dniu 04.06.2023 r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu:

  • w ciągu ulicy Parkowej, na odcinku od ronda przy Centrum Handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki, wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów (od godziny 10),
  • po prawej stronie pasa ruchu prowadzącego w kierunku ulicy Kościuszki wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania pojazdów,
  • będzie możliwe parkowanie pojazdów po lewej stronie wymienionego odcinka,
  • w zależności od natężenia ruchu może zostać ograniczona możliwość skrętu w lewo z ciągu ulicy Katowickiej w ulicę Parkową (kierunek od Bytomia).

Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest po zakończeniu imprezy.

Uwaga!

Pojazdy, które po tej godzinie będą utrudniać ruch, uniemożliwiając przywrócenie docelowej organizacji ruchu, zostaną odholowane na koszt właściciela. 

PARKINGI

Park Śląski udostępni miejsca parkingowe. Wjazd na teren parkingu nie wymaga wcześniejszej rezerwacji.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca wydarzenia apelujemy, aby chętni w miarę możliwości, korzystali z komunikacji miejskiej.