Policjanci z drogówki zatrzymali mężczyznę, który w obszarze zabudowanym pędził 115 km\h na swoim motocyklu. 36-latek został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Pomimo policyjnych apeli o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości w dalszym ciągu zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy. Tym razem chodzi o jednego z motocyklistów. W obszarze zabudowanym, gdzie i tak dopuszczalna prędkość została podniesiona do 60 km\h poruszał się prawie dwukrotnie szybciej. Wynik pomiaru wskazał 115 km\h. 36-latek swoje zachowanie tłumaczył pierwszą przejażdżką po zimowej przerwie. Przyznał jednocześnie policjantom, że „przesadził” z prędkością. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych. Na 3 miesiące stracił również swoje prawo jazdy.

Apelujemy do kierujących jednośladami, aby poruszali się w sposób bezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu. W szczególności stosowali się do ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że jazda motocyklem wymaga nie tylko umiejętności, ale i zdrowego rozsądku.