Niesprawny układ hamulcowy, drewniany kołek pod siedzeniem i lusterko przymocowane na opaski zaciskowe. To tylko niektóre z usterek, jakie ujawnili policjanci chorzowskiej drogówki. Działania ukierunkowane na sprawdzenie stanu technicznego autobusów miejskich niestety wykazały nieprawidłowości.

W ostatnim czasie do chorzowskiego Wydziału Ruchu Drogowego wpłynęło kilka skarg na zachowania kierowców autobusów miejskich i ich sposób jazdy. Zaniepokojeni pasażerowie zwracali również uwagę na wykroczenia, jakie popełniają kierowcy. Czasami ich styl jazdy poddawał w wątpliwość posiadanie uprawnień. Dodatkowo w ostatnim czasie miały również miejsce zdarzenia drogowe, w których uczestniczyły autobusy miejskie. Reagując na niepokojące sygnały, policjanci z chorzowskiej drogówki w miniony piątek zorganizowali działania. Mundurowi zwracali głównie uwagę na stan techniczny pojazdów oraz ewentualne wykroczenia popełniane przez kierowców.
Niektóre usterki, wykryte przez policjantów zagrażały bezpieczeństwu przewożonych osób! Najgroźniejszą z nich był niesprawny układ hamulcowy. Na dodatek kontrolka, która informowała o awarii, była zamaskowana czarną taśmą, aby nie rzucać się w oczy. Sposoby napraw pewnych usterek również pozostawiały wiele do życzenia. Opaski zaciskowe podtrzymujące lusterko, drewniany kołek stabilizujący fotel kierowcy lub plątanina kabli w skrzynce bezpieczników to przykłady nieodpowiedzialnego likwidowania usterek. W trakcie akcji policjanci zatrzymali łącznie 3 dowody rejestracyjne, ujawniając kilka wykroczeń.

  • Zdjęcie przedstawia policyjny radiowóz, w tle kontrolowany autobus.
  • Zdjęcie przedstawia komunikat o uszkodzonym układzie hamulcowym.
  • Zdjęcie przedstawia kołek podtrzymujący siedzenie
  • Zdjęcie przedstawia kontrolowany autobus
  • Zdjęcie przedstawia policyjny skrzynkę bezpieczników z plątaniną kabli.
  • Zdjęcie przedstawia lusterko autobusu trzymające się na opaskach zaciskowych