Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chorzów

5.07

18:00

ONE MAN ACT FESTIVAL- CLASSIC/ CHORZÓW- RYNEK

Wystąpi:
K-ESSENCE


WSTĘP WOLNY

Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., te. 32 349 78 72

Festiwal w ramach projektu ChCK pn. "Wolność w Kulturze" dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

 Człowiekiem, który stoi za K-essence jest Bartosz Księżyk, były wokalista idie rockowego NeLL i producent. 
Debiut K-essence Prince of Pawns został wydany w 2014 nakładem Requiem Records i w całości crowdfundowany przez fanów na Megatotal.pl. Klip do singla Prince of Pawns otrzymał nagrodę za Najlepszy Wideoklip na Dniu Filmowca 2014. Płyta zebrała bardzo pozytywne recenzje, a krytycy chwalili Księżyka za “[…]wszechstronność” and “[…]zdolność pisania piosenek w klasycznym stylu".
W październiku 2015 K-essence dało pamiętny koncert na festiwalu producentów muzycznych Soundedit, gdzie zagrali nową płytę We Prefer the Night. Krążek, na którym wystąpił m.in. Kwartet Altra Volta został wydany przez Alchera Visions, a interaktywny teledysk do singla Dangerous Man gościł na playlistach niemieckiej Vivy i MTV. Płyta zebrała sporo entuzjastycznych recenzji w mediach niemieckich (Westzeit, OxFanzine, Polyprisma) i polskich (Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Wyborcza, FuckYouHipsters).