Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chorzów

Symulacja zatrzymania oraz pokaz ratownictwa drogowego to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały wczoraj na uczestników warsztatów "Bezpieczni na drodze". Warsztaty po raz kolejny w ramach kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” zorganizował Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie.

Jak być bezpiecznym na drodze? - Policjanci z Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, wspólnie z przedstawicielami Szkoły Policji w Katowicach, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, podjęli próbę odpowiedzi na to, jak i inne pytania związane z bezpieczeństwem na drodze.

Spotkanie "Bezpieczni na drodze", przeprowadzone w ramach kampanii profilaktycznej „ Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” to możliwość przedstawienia stanowiska młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wyrażenia swoich poglądów, jak również pomysłów mogących mieć wpływ na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa na drogach. Warsztaty były doskonałą okazją umożliwiającą skonfrontowanie poziomu świadomości i odpowiedzialności nie tylko młodych kierowców. W trakcie nich każdy uczestnik mógł zobaczyć symulację zatrzymania oraz pokaz umiejętności ratownictwa drogowego Państwowej Straży Pożarnej z Chorzowa.

  • Na pierwszym planie widzimy siedzących na krzesłach policjantów i strażników miejskich przed oficjalnym rozpoczęciem wydarzenia
  • uczestnicy warsztatów siedzący na sali gimnastycznej
  • Inauguracja wydarzenia przemawia psycholog szkolny w tle widoczni uczestnicy u zaproszeni goście
  • asp. Sebastian Imiołczyk w trakcie prowadzenia wykładu na sali gimnastyczne, za nim widoczne banery z informacjami na temat szkoły
  • Policjant prezentujący wyposażenie wykorzystywane m.in. w trakcie zabezpieczeń imprez masowych
  • symulacja pościgu wykonana przez policjantów na terenie boiska szkolnego o nawierzchni asfaltowej